Trening Josepha Pilatesa Trening personalny  Trening w Twoim domu

Łącząc wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup tanecznych oraz treningów Pilatesa z uprawnieniami trenera personalnego jestem w stanie zaproponować trening, który nie tylko zapewni dobrą kondycję fizyczną, ale także zrównoważone samopoczucie psychiczne. Z uwagi na praktykę psychologiczną wiem, jak kluczowe w treningu jest utrzymanie motywacji na optymalnym poziomie.

Pomysł na Pilates powstał w 2010 roku, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom moich koleżanek, młodych mam, które skarżyły się na brak czasu dla siebie oraz nieodpowiedni grafik zajęć ruchowych w szkołach tańca czy klubach fitness. Dziś zapraszam na zajęcia indywidualne lub tak zwane „DUO” do „Gabinetu Sylwetka” funkcjonującego na warszawskim Mokotowie. Z powodzeniem sprawdza się też format, w którym ćwiczymy w Twoim domu.

Mata
Czyli Ty i Twój oddech plus rozciąganie, budowanie świadomości ruchu i precyzja powtórzeń. Najlepiej rano. 

Reformer
Czyli Ty i Twój oddech plus rozciąganie i wzmacnianie na intrygującym łóżku. Najlepiej sprawdzić samemu.

Trening Personalny
Czyli Ty i Twój oddech oraz hantelki, sporo brzuszków, przysiady.

Pilates to system ćwiczeń wymyślony na początku XX wieku. Celem jest rozciąganie, uelastycznienie oraz wzmocnienie wszystkich mięśni ciała poprzez połączenie technik jogi, baletu, ćwiczeń siłowych i izometrycznych. Według twórcy, Josepha Pilatesa metoda przyczynia się do wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania czy obciążana kręgosłupa.

Ćwiczenia skupiają się głównie na mięśniach brzucha, grzbietu oraz ud i pośladków wysmuklając sylwetkę poprawiają ogólną wydolność i kondycję.


Trening przyśpiesza powrót do formy na przykład po ciąży – można go również wykonywać podczas jej trwania niwelując bóle kręgosłupa

Korzyści płynące z treningu:

  • poprawa postawy ciała

  • uelastycznienie i wzmocnienie mięśni

  • obniżenie poziomu stresu i napięcia mięśniowego

  • wzrost samoświadomości ciała

  • lepsze samopoczucie

  • poprawa koncentracji i równowagii

  • dotlenienie organizmu