World of Dance to amerykański talent show, w którym prezentują się dosłownie najlepsi tancerze z całego świata. Ci utalentowani i nierealnie doskonali profesjonaliści rywalizują o najwyższe trofeum, jakim jest kosmiczna suma pieniędzy – milion dolarów! Poziom umiejętności jest niesamowicie wysoki, więc nie ma czasu na chwilę słabości czy zawahania. World of Dance jest jak wielkie Igrzyska tańca. Tancerze wylewają siódme poty, żeby pokazać się w możliwie najlepszej odsłonie, ponieważ każde wystąpienie jest na wagę złota.

Drzwi do kariery

Dla wielu artystów czy grup tanecznych udział w programie tego typu może być otworem na świat. Osobiście uważam, że J.Lo, która jest pomysłodawcą talent show, zrobiła kawał dobrej roboty. Udział w programie daje szansę milionom utalentowanych ludzi sięgać po marzenia. Mimo, iż przeważnie są to tancerze i tancerki, którzy osiągnęli już naprawdę sporo w swojej tanecznej karierze, World of Dance sprawia, że mogą stać się najlepszymi z najlepszych. Mass media działają jak dynamit – jeżeli ktoś jest niepowtarzalnie dobry, Internet i telewizja w mgnieniu oka rozprzestrzeniają news o nowej super star po całym świecie.

World of Dance Polska

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli – polska telewizja zdecydowała się wyemitować naszą wersję World of Dance. Opiera się dokładnie na tej samej zasadzie – wyławia najlepszych tancerzy z całego świata, by w tanecznych pojedynkach mogli walczyć o 100 000 dolarów. Jesteśmy jednym z czterech krajów na świecie, który zdecydował się na taki krok i otworzył kolejne drzwi dla utalentowanych tancerzy.

Kto może wziąć udział w programie?

Wszyscy tancerze na najwyższym poziomie. Co ich różni? Przede wszystkim wiek oraz style taneczne, dlatego uczestnicy dzieleni są na poszczególne kategorie:
• Juniorzy (do 18 roku życia)
• Dorośli (powyżej 18 lat, do 4 osób w grupie)
• Formacje (powyżej 18 lat, 5 oraz więcej osób)
Tak więc możemy zobaczyć występy solo, duety, grupy i duże formacje, a dzięki podziałowi na poszczególne kategorie szanse są całkowicie wyrównane. Zawodowcy mogą skupić się jedynie na tym, by prezentować swoją najwyższą klasę.

80 cennych punktów

Tancerze na każdym etapie oceniani są w skali od 1 do 20 w 5 kategoriach:
• Całokształt
• Technika
• Choreografia
• Kreatywność
• Prezentacja

Artyści oceniani są przez 3-osobowe jury. W skład jury wchodzą wysokiej klasy tancerze cenieni w środowisku. Aby uczestnicy mogli przejść dalej, średnia sumy punktacji trójki oceniających musi dać minimum liczbę 80.

Les Twins

Laurent Nicolas i Larry Nicolas Bourgeois – francuski duet bliźniaków, którzy zawojowali świat. Są tanecznymi samoukami i startując w różnego rodzaju talent show sięgali po najwyższe tytuły i coraz większą sławę. W zeszłym roku – po raz kolejny udowadniając swoją klasę – wygrali amerykański World of Dance. Prezentują swój własny styl tańca zwany “Twins Style”, w którym mieszanka nowoczesnego hip-hopu i charyzmy oszołamia wszystkich. W międzyczasie swojej imponującej kariery tańczyli na wielkich scenach przy boku wielu artystów, m.in. Beyonce, która zwerbowała ich do swojego teamu po jednym z wygranych widowisk. Obecnie bracia pracują jako tancerze, choreografowie, producenci, projektanci, modele i muzycy. To prawdziwi szczęściarze i trzymam kciuki, żeby los dalej im tak sprzyjał!

Chyba nie muszę Was przekonywać, żebyście zobaczyli więcej. Śledźcie w TV zmagania najlepszych tancerzy. Pamiętajcie tylko, że jeśli się “wkręcicie” i trzymacie kciuki za swoich idoli, to już co odcinek przeżywacie z nimi każdy występ, stresujecie się za nich i wzruszacie w momentach radości i smutku. Tak to działa, taniec urzeka i tancerze porywają widownię!