Słyszałeś kiedyś o systemie ćwiczeń połączonych z oddechem, aktywujących głębokie mięśnie brzucha, których celem jest wydłużenie kręgosłupa? Jeśli tak, to jesteś szczęśliwcem! Bo tym właśnie jest Pilates.

To niesamowity rodzaj treningu, angażujący do pracy każdą część Twojego ciała. Musisz jednak wiedzieć, że wymaga maksymalnego skupienia, zaangażowania i samokontroli. Uwierz w potęgę Pilatesa, daj sobie i swojemu ciału czas, a Twoje starania przyniosą owoce w postaci:

 • smukłego ciała
 • silnego gorsetu mięśniowego, który trzyma kręgosłup w ładzie
 • korzystnego dla organizmu oddychania
 • pozytywnego nastroju

Jednak najważniejszy efekt treningu Pilates to dawka zdrowia, za którą w duchu będziesz dziękować samemu twórcy metody – panu Josephowi Pilatesowi.

Istnieje masa powodów, dla których ludzie kochają Pilates i staje się on częścią ich życia.

 

 1. Pilates jest dla każdego

Pilates to niekończąca się przygoda, którą możesz rozpocząć w każdym momencie swojego życia niezależnie od płci i wieku. Oczywiście im szybciej rozpoczynamy trening, tym łatwiej jest nam poznać jego tajniki i wchodzić na coraz wyższy poziom. Niemniej nie ma zupełnie żadnych  przeciwskazań, żeby przystąpić do treningu w późniejszym etapie swojego życia. Nie jesteś ani za młody, ani zbyt dojrzały, bierz matę i dołączaj czym prędzej do Pilates loversów!

 

 1. Pilates kieruje się zasadami, które są fundamentem i najlepszymi wskazówkami do treningu

To, co opiera się na solidnych fundamentach jest wartościowe. Joseph PIlates rozwinął swoją metodę dzięki  jasnemu przekazowi najwartościowszych 6 zasad, które silnie się ze sobą łączą:

 • kontrola – koncentracja
 • stabilizacja – oddech
 • płynność – precyzja

Jeśli ćwiczysz Pilates, znasz te metody jak amen w pacierzu, rozumiesz je, więc kierujesz się nimi. A jeśli ktoś powie, że Pilates to nuda, po prostu masz ochotę go wyśmiać…

 

 1. Pilates sprawia, że oddychasz pełną piersią

Oddychamy zawsze, w ciągu dnia i podczas snu. Człowiek wykonuje średnio 25 tysięcy oddechów na dobę, to ogromna ilość, a podczas wysiłku lub stresu liczba jest jeszcze większa. Rzadko kiedy zastanawiamy się czy oddychamy prawidłowo, bo tak naprawdę nie wiemy co to oznacza.

Zacznij ćwiczyć Pilates, a poczujesz co to znaczy oddychać pełną piersią. Wdech i wydech – rozluźniasz umysł, koncentrujesz się na sobie i wykonywanym ruchu. Oddychanie jest nieodłączną częścią Pilatesa i każdy pilatesowy, czyli  tylno-boczny oddech dotlenia, a tym samym odżywia wszystkie komórki organizmu. Sprawia, że oddech jest głęboki i świadomy.

 

 1. Pilates dba o całe ciało

Nie ma mowy o wyizolowanych ćwiczeniach czy pracy nad daną partią mięśniową przez całą sesję treningową . Pilates to trening całego ciała, a ciało tworzą wszystkie mięśnie ludzkiego organizmu, od stóp po sam czubek głowy. Dosłownie! W Pilatesie przeplatasz ćwiczenia elongacyjne (wydłużające zbite kręgi kręgosłupa) z ćwiczeniami stabilizującymi i wzmacniającymi cały korpus mięśniowy. Zadbaj o swoje ciało praktykując Pilates, poznaj mapę swojego ciała i angażuj mięśnie do pracy.

 

 1. Pilates utrzymuje umysłową i fizyczną perfekcję

Jeśli kochasz to, co robisz, to robisz to najlepiej na świecie. Tak samo było z twórcą metody, który kochał swoją pasję i zarazem pracę. Kochał dbać o ludzkie ciało, by było silne i zdrowe.  Dążył do osiągnięcia umysłowej i fizycznej perfekcji. To dlatego stworzył 6 zasad Pilates, które uczą pełnej samokontroli i świadomego oddechu, który powoduje, że panujemy nad stabilizacją naszego ciała i jesteśmy w stanie wykonywać coraz trudniejsze ćwiczenia. To wszystko powoduje, że zaczynamy nabierać pewności siebie i świadomości swojego ciała, a ruchy które wykonujemy są coraz bardziej precyzyjne i płynne. Czyż taka całość nie jest piękna i perfekcyjna? Przyjdź na moje zajęcia i przekonaj się, jak to działa.